Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

Nie ma większego sensu pisać kompletnej solucji dla 'Warriors', gdyż musiałaby ona wyglądać mniej-więcej tak: "lewo, prawo, skocz, obrót w prawo, skocz, lewo, strzał...". W końcu chyba każdy ignorant wie, jak się poruszać postacią w grze 3D - zwłaszcza o tak liniowym charakterze. Istnieje jednak kilka momentów w WoMM, które mogą sprawić specyficzne trudności (czytaj: 'które mi sprawiły trudności' ;) - szczególnie na początku. Postanowiłem przedstawić te problemy w formie FAQ.

Pyt 0: OGÓLNIE - a) Nie mogę otworzyć skrzyni ze skarbem, bo mam za mało kluczy. b) Nie mogę użyć teleportu, bo mam za mało kul. c) Nie mogę otworzyć bramy/drzwi, bo mam za mało klejnotów.
Odp 0: W grze na każdym poziomie jest zawsze wystarczająca (a czasem nawet większa!) ilość kluczy, kul i klejnotów do uruchomienia/otwarcia WSZYSTKICH drzwi, skrzyń i teleportów. Jeśli w danym momencie masz czegoś za mało, to spróbuj pokonać przeciwników, których nie pokonałeś wcześniej (wielu z nich ma przy sobie kosztowności), poszukać kosztowności, które może przeoczyłeś lub po prostu iść dalej i po pewnym czasie wrócić na miejsce, gdy już będziesz miał odpowiednie przedmioty.

Pyt 00: OGÓLNIE - Widzę barierę, która nie pozwala mi przejść dalej, ale nie widzę nigdzie kryształu, który można by zniszczyć.
Odp 00: Czasami kryształ pojawia się dopiero, gdy pokonasz wszystkie potwory w pobliżu lub zniszczysz ich portal.
Uwaga! - Jeśli bariera ma kolor pomarańczowy, to znaczy, że nie ma nigdzie kryształu - taka bariera jest niezniszczalna, więc albo należy poszukać innej drogi, albo pokonać potwora, przez którego ta bariera się pojawiła.

Pyt 1: THE PIT 1 - Nie wiem jak się dostać do teleportu. Jestem w komnacie z dwoma blokami skalnymi i teleportem znajdującym się w jaskini na górze, do której nie mogę doskoczyć.
Odp 1: Jeden z bloków skalnych ma ścianę, po której można się wspiąć, potem manewruj kamerą (L2, R2) tak, aby precyzyjnie skoczyć z jednego bloku na drugi - a potem z niego do jaskini z teleportem.

Pyt 2: TEMPLE OF FIRE/STORM - Jestem w centralnej części Świątyni Ognia - na górze jest zawieszone zaklęcie, ale nie mogę go dosięgnąć.
Odp 2: Podobnie zresztą jak i w pozostałych świątyniach, musisz pokonać strażników, zgromadzonych wokół zaklęcia. Wtedy zaklęcie samo 'zejdzie' niżej.

Pyt 3: TEMPLE OF FIRE/STORM - Nie mogę pokonać strażników świątyni!
Odp 3: Nie atakuj wszystkich jednocześnie. Podchodź do każdego tak, aby nie 'obudzić' pozostałych. Przed atakiem wręcz zastosuj też ataki magiczne (potwory nie ruszą się wtedy jeszcze z miejsca).

Pyt 4: THE PIT 3 - Jak pokonać tego nieumarłego smoka?
Odp 4: Jeśli przed atakiem na niego byłeś w pełni zdrowia, to nie powinieneś mieć problemów. Jeśli nie lub też ciągle jesteś na 1 poziomie i masz tylko miecz, to spróbuj go minąć i pójść w lewo - znajdziesz tam 'duże wzmocnienie zdrowia' (na prawo znajdziesz 'duże dopełnienie many').

Pyt 5: EXODUS 1 - Jestem w jaskini z trzema słupami skalnymi o różnej wysokości, ale nie mogę doskoczyć nawet do najniższego. Innego wyjścia z jaskini niż 'do góry' nie ma.
Odp 5: Po jednej ze ścian tego najniższego bloku skalnego można się wspiąć - skocz i spróbuj zacząć wspinaczkę. Potem manewruj kamerą, by wykonać precyzyjne skoki na pozostałe bloki.

Pyt 6: EXODUS 4 - Jak pokonać Brute?
Odp 6: Po pierwsze, tuż przed samą walką, na górze znajdziesz 'duże wzmocnienie zdrowia' oraz 'duże dopełnienie many'. Po drugie, zanim Brute zdąży dojść do ciebie, użyj całej mocy magicznej na zaklęcia niszczące. Teraz wszystko powinno pójść gładko.

Pyt 7: CANYONS 2 - Atakuje mnie trzech Rycerzy Śmierci naraz!
Odp 7: Idź trochę do tyłu - rycerze bardzo kiepsko walczą na pochyłym, wąskim terenie. Bardzo przydatne byłoby też zaklęcie błyskawicy.

Pyt 8: CANYONS 4 - Jestem w ostatniej komnacie. Potrzebuję trzech klejnotów, ale są one zbyt wysoko. Wejścia do nich broni bariera magiczna, ale kryształ ją otwierający jest na tym samym poziomie co klejnoty! Co robić?
Odp 8: Przełącz się na pierwszoosobowy tryb 'strzelca' (L2+R2) i zestrzel kryształ jednym ze swoich zaklęć - np magiczną kuszą.

Pyt 9: STRONGHOLD 2 - Gdzie jest ten zielony kryształ?
Odp 9: Skocz niżej, w stronę przepaści. Jest tam platforma skalna, na której znajduje się ów kryształ.

Pyt 10: STRONGHOLD 5 - Jak pokonać Gorgonę?
Odp 10: Tuż przed walką otrzymujesz wskazówkę - w tłumaczeniu brzmi ona: "atakuj lodowe pociski, by zmienić ich cel" - wtedy będą dążyły do tego, by zmrozić samą Gorgonę, co da ci kilka sekund by ją zaatakować bez obawy o kontratak. Powtarzaj ten manewr do skutku. O całym magicznym arsenale chyba nie trzeba przypominać.

Pyt 11: STRONGHOLD 5 - Jak pokonać Smoka? Nie ima się go moja broń!
Odp 11: Tuż przed walką otrzymujesz dwie wskazówki - pierwsza brzmi: "Słabym punktem Talinthraxusa jest środek jego klatki piersiowej.", a druga: "Użyj magicznej kuszy, by trafiać go w jego słaby punkt.". Pomyśl też, jak można wykorzystać źródło many znajdujące się w pobliżu.

Pyt 12: DAGLATHOR 5 - Jak pokonać Daglathora?
Odp 12: A to to już będziesz musiał wymyślić sam... >:)
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Warriors of Might and Magic". Redakcja, kontakt