Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFBZ Ekwipunku występującego w 'Warriors' wyróżniamy trzy kategorie: broń, tarcze i zbroje. Jednak te ostatnie pojawiają się dość późno w grze. Kilka słów jednak należy poświęcić broni. Wojownik może naprzepiennie używać toporu lub miecza (zmiana broni - R1), a później także młotów bojowych, lecz gdy zdobędzie potężniejszą broń z danej kategorii, to nie będzie mógł już używać poprzedniej - np. gdy wojownik zdobędzie Miecz Krzyżowca, to już nie będzie mógł używać zwykłego miecza, ale dalej będzie mógł używać zwykłego topora.
Miecze


Sword (Miecz) - Zwykły, przeciętny, żelazny miecz. Dobry jedynie na początku przygody.


Crusaders' Broadsword (Miecz Krzyżowców) - Zaklęta moc tego miecza da ci większą siłę pochodzącą od świętego Krzyżowca. Znajdziesz go w etapie EXODUS 1.


Demons' Blade (Ostrze Demona) - W tym mieczu z pewnością drzemie moc piekielna, która potrafi zniszczyć przeciwników silniejszych od ciebie. Do zdobycia w jednej ze skrzyń skarbów w CANYONS 2.


Sword of Ancients (Miecz Starożytnych) - Ta relikwia jest dziełem prastarożytnej rasy, dzięki której powstało Enroth. Na pewno odczujesz jej wielką moc. Ten miecz znajdziesz w Świątyni Starożytnych (dostęp przez PATHWAYS 2).
Topory


Battle Axe (Topór Wojenny) - Solidnie wykuty kawał stali. Nic nadzwyczajnego, ale może przydać się bardziej niż zwykły miecz. Jeden z toporów można zdobyć zabijając nieumarłego smoka na końcu THE PIT, ale warto rozejrzeć się już wcześniej.


Executioners' Halberd (Halabarda Egzekutorów) - To narzędzie kata przez lata nabrało niezwykłej mocy, która teraz pozwoli łatwiej rozprawiać się z przeciwnikami. Ten topór można uzyskać zabijając strażnika EXODUSU.


Demon's Battle Axe (Topór Wojenny Demona) - Czerpiąc swą piekielną moc z tego samego źródła co Ostrze Demona oraz z doskonałego metalu zahartowanego w piekielnych płomieniach, ten topór jest nawet potężniejszą bronią. Można go znaleźć przy wyjściu z CANYONS 4.


Stone Axe of Might (Kamienny Topór Mocy) - Starożytna relikwia dająca jej posiadaczowi ogromną, nadludzką moc zwielokrotniającą jego siły. Znajduje się w etapie FORGOTTEN WAY 3.
Młoty Bojowe


The Maul of Spirits (Młot Dusz) - Ten rzadki rodzaj broni znacznie powiększa wrodzoną moc wojownika, który go posiada. Jest słabszy tylko od starożytnych relikwii. Zdobędziesz go pokonując strażnika PATHWAYS.


???? - Ten cudowny młot jest nawet silniejszy od relikwii takich jak 'Miecz Starożytnych' czy 'Kamienny Topór Mocy'. Prawdopodobnie jest dostępny wcześniej w grze, ale nie mogłem go znaleźc i poznać jego nazwy. Na pewno znajduje się w etapie DAGLATHOR 1 i jest prawdopodobnie najpotężniejszą dostępną broni
Tarcze


Wooden Shield (Drewniana Tarcza) - Zwykła tarcza, która tylko trochę redukuje otrzymane obrażenia. Pancerz +5.


Kite Shield (Tarcza Jastrzębia) - Solidna, stalowa tarcza, która pozwoli w znacznym stopniu zredukować otrzymywane obrażenia. Pancerz +10. Można ją znaleźć niedaleko Ostrza Demona w CANYONS 2.


Tower Shield (Wysoka Tarcza) - Ta wysoka i jednocześnie bardzo wytrzymała tarcza zapewnia bardzo dobrą ochronę wojownikowi, który ją zdobędzie. Pancerz +15. Można ją znaleźć w MONASTERY OF ENROTH.

Kreegan Shield (Tarcza Kreegan) - Relikwia wykonana niegdyś przez wrogów Starożytnych, którzy tak niedawno jeszcze panoszyli się po całym Enroth. Gwarantuje najlepszą obronę. Pancerz +20. Zyskasz ją pokonując Strażnika CITY WEST 5.
Zbroje


Leather Armor (Zbroja Skórzana) - Zapewnia lepszą obronę dla całego ciała wojownika, ale nie ma żadnych nadzwyczajnych właściwości. Występuje w STRONGHOLD 3.


Chain Mail (Kolczuga) - Wykuta z najtrwalszych metali z pewnością pomoże ci w twej misji. Prawdopodobnie występuje gdzieś we wschodniej części pogrzebanego miasta, ale nie mogłem jej znaleźć. Otrzymujesz ją tak czy inaczej zaczynając etap DAGLATHOR 1.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Warriors of Might and Magic". Redakcja, kontakt